JAK SI NAPSAT POSTAVU?

Příklad napsané postavy:

Prázdná šablona příkladu:

pos.jpg

Rady a tipy:

  1. Pokud jsi úplný nováček ve světě roleplaye, tak doporučujeme napsat si postavu podle sebe jako osoby. S několika změněnými údaji (pokud chceš - jméno, místo narození, ... )

  2. Než se pustíš do psaní příběhu, důkladně si nastuduj náš lore, hlavně části které by se mohly týkat tvé postavy

  3. Odpověz si v příběhu na otázky Kdo? Kde? Proč? a Jak? Např. Farmář Roman - Starý Sobor - Otcova farma - Rozmazlený a líný syn živený tatíčkem

 

Jméno: Musí dávat smysl (místní vážně nemají anglicky znějící jména, viz. lore)

Věk: Vypočítej si věk postavy, aby seděl do současného data. Musí odpovídat zkušenostem tvé postavy. (V 18ti letech vážně nemůžeš být vystudovaný doktor nebo profesionální voják)

Povolání před apokalypsou: Preferujte obor, o kterém sami alespoň něco víte. (Automechanik - víš vyjmenovat součásti vozu atp. / Voják - znáš vojenskou techniku, zbraně, taktiku, hodnosti, …)

Není třeba se omezovat možnostmi hry, tvá postava nemusí být nutně užitečná (myslivec, kuchař, farmář, atp.), protože i učitel ze základní školy, skladník nebo i povaleč se dá dobře zahrát

Charakteristika: Zkušenosti, vlastnosti, další detaily a jakým stylem budeš za postavu hrát, případně její cíle, např. založit obchodní vztahy s jinými osadami, najít životní lásku

Rada: Nedělej ze své postavy superhrdinu, nikdo není dokonalý. Mysli i na špatné vlastnosti, které se dají v RP využít, např. škodolibost, závislost na drogách, lenost, atp.

Příběh: Nejlépe svůj příběh piš od narození, přes studentská léta/práci, pandemii, Den Z a po něm až do chvilky než se poprvé napojíš do hry. 

 

Nejdůležitější je si všechny údaje pamatovat - hlavně z důvodu, kdyby jste o tom ve hře museli mluvit.
 

Rady a tipy by Provaz & Romčo