• Youfee

Hovory s komunitou: Blurry

Zdravím všechny přeživší u dalšího rozhovoru s komunitou! Na řadu přišel milý, vtipný a kreativitou sršící Blurry! Tak se pohodlně usaďte, dejte si čaj a začněte číst ;)


Tak nám hezky pro začátek něco o sobě prozraď


Volám sa Jozef (Dodo) vystupujem pod prezývkou Blurryface a mám 16 rokov. Študujem teraz na gympli v druhom ročníku. Moje záľuby tvorí: hudba, filmy, hranie hier, šport a moja priateľka. Hry hrám už od mala. Začínal som na starom spidermanovi z roku 2002. Neskôr som hrával hry ako GTA SA, 1.6 a Minecraft. Neskôr keď som objavil niečo ako Steam som začal hrávať strielačky ako CS:GO alebo Team Fortress. V tej dobe som si začal všímať aj hru DayZ, ale bol som len mladý divák na youtube, ktorému by to počítač nerozbehol. Neskôr keď som si kúpil lepší počítač som si mohol dovoliť kúpiť aj DayZ a tak som začal objavovať krásy Chernarusi.



Jak jsi se dostal k RP na DayZ a jaká je tvá celková historie?


K RP som sa dostal náhodou. Pozeral som facebook a vybehol mi príspevok od "AngryRedPanda" (Davetheprince), že streamuje. Tak som si sadol na jeho stream pozeral som celý deň ako hrá PVP. O pár dní neskôr začal streamovať z Infectionu. Bol to hneď prvý deň spustenia. Tak som si tam išiel spraviť pohovor a hral som tam v podstate od úplného začiatku. Infection potom na nejakú dobu vypli a išiel som hrať na PVP/RP server Stay True. Bol to v podstate frakčný server s prvkami RP. Neskôr Infection znova zapli a tam začal som hrávať znovu tam. Potom s príchodom 1.0 vznikol server Memento. Po skončení Mementa prišiel o pól roka Revival.



Jaké hraješ jiné hry a na jaké hře máš nejvíce hodin?


Momentálne hrávam aktívne len DayZ, ale rád si zapnem Hearts of Iron IV, Dead by Daylight alebo Guitar Hero. Najviac hodín mám určite na Minecrafte, ale z hier na steame je to DayZ a potom Counter Strike a Team Fortress.


Jaký je tvůj nejoblíbenější RP zážitek a máš nějaké oblíbené hlášky?


Najobľúbenejších zážitkov je viac. Z Revivalu je to napríklad trip po Chernarusi s Pancířem, Emmou, Fišerom a pár ďalšími postavami. Trip trval niekoľko dní a vtedy som hral za postavu Palka. Alebo keď ma Siuz (Vira), Erinoo (Jackie) a Argo (Leo) držali u nich v tábore a musel som robiť čo mi povedia. Neskôr sa k tomu pridal ako ďalší "otrok" Predseda (Marek) za svoju postavu vojaka. Vira si začala všímať viac jeho a zvýhodňovala ho. Jackie žiarlil a vtedy som sa s ním a Leom vias spriatelil. Nakoniec to skončilo tým, že sme chceli odísť. Zviazali sme Mareka a Viru sme nechali len volne. Balili sme veci. Potom ma nečakane začala zo zadu strielať Vira makarovom a ja som sa v šoku otočil a s krátkou brokovnicou som ju zabil. Po tejto situácií mi vravela, že mi strielala len do nôh. Ak by som to vtedy vedel, tak by to nemuselo byť také rýchle pre jej postavu. Vtedy som však spanikáril a prvé čo som videl ako záchranu bola práve zbraň. Neskôr sa táto postava rozvinula a mala doslova bombové zakončenie :D. Tieto dva zážitky boli tu na Revivali. A ešte Pavlovov tanec na pesničku "Мы Русские...С нами Бог!" na Infectione.




A medzi najlepšie hlášky by som zaradil Apov jedálniček v hospodách na Revivali a Infectione (Medvědlíky, Kaprdel, Psíčková,... , Provazovu hlášku "To mi nevychádza" keď sme pri elektrárni nastupovali do škodovky a bolo nás 5 alebo keď na Infectione MtK povedal Pavlovovi "Neštěkej na mně, ty rudej pse" hneď po tom ako Pavlovovi bolo počuť z mikrofónu štekanie jeho psa.


Rudej pes patří i mezi mé oblíbené! :D A proto vám sem přinášíme klip!

(stačí kliknout na obrázek a budete přesměrováni na twitch)



Jak jsi se dostal do týmu Revival a co je tvým úkolem?


V týme som od 23.2. 2020. Vtedy prebehol nábor a ja som si podal prihlášku na rolu "Pisálka". Neskôr sa táto rola premenovala na ministra propagandy a neskôr znova na pisálka. Mojou úlohou je písanie článkov, robenie pohovorov, sem-tam in-game podpora a ešte pomáham Benediktovi s módom RevivalPlus.



Jaká je tvá nejoblíbenější RP postava? (+ popis legendárního hodu granátem)


Z mojich pomerne málo postáv som mal najradšej postavu Miloša a.k.a. Potkana. Bola to banditská postava a hral som ju ako duo s bratom Tadeášom (Piker). V prvých dňoch postavy som našiel auto v Zelenogorsku. Kde som stretol aj Limbu (Apo). Nevedeli sme sa dohodnúť komu to auto bude patriť a tak sme si dali kameň-papier-nožnice o to komu bude patriť volant a komu zostatok auta. Limba vyhral volant a mne zostali krásne tri sedačky a kufor. Tak sme spolu začali bývať na kraji Lopatina v zelenom dome aj s bratom Tadeášom. Neskôr sa k nám pridal Drako (Wafla) a tvorili sme celkom fajn partu. Zajali sme vojakov 601., robili obchod z drogami a nakoniec ma za tie drogy predali Vire a Jackiemu. Ale o tom som už hovoril v otázke vyššie. Potom ako sa postava dostala z otroctva tak začala dealovať trávu a modré cukríky. Postava stretla istú Ginu (Siuz) a tá ja priviedla k viere Veľkého Spasiteľa. Chodievali sme páliť kosti pod Lopatino. Neskôr sa k nám pridal aj Junkie (Wafla). Nakoniec nás prepadli v noci v našej základni, kvôli klebetám, ktoré neboli potvrdené. Zabili tam Jackieho. Junkie a Derp (Venom/Shadow) stihli utiecť. Zostali sme len ja a Gina. Dali nás do ohrady a mali sme bojovať na život a na smrť. Potichu sme sa dohodli, že Gina skúsi utiecť a ak ju zabijú, tak mám šíriť ďalej posolstvo Veľkého Spasiteľa. Ginu pri úteku zabili a zostal som len ja. Už ma chceli vypustiť a vtedy dal ich veliteľ rozkaz, že sa majú zaradiť vedľa seba, aby po mne mohli strielať keď budem utekať. Vtedy mi v hlave zasvietila posledná iskrička a spomenul som si, že v tele Jackieho bol granát. Tak som sa spýtal, či by som sa mohol ísť ešte rozlúčiť. Zobral som si z neho granát a keď už som stál a chystal sa ísť preč som sa spýtal: "Prosím vás, mohol by som sa ísť ešte pred tým vysrať?" Dovolili mi to, tak som sa skrčil pri krík kúsok vedľa, dal som si do ruky granát a odistil ho. Rozbehol som sa smerom k nim, položil granát na zem a naspäť som ho zobral do ruky. Už som sa k ním blížil a skočil som medzi nich. Skončilo to pentakillom vrátane mňa. To zakončenie malo bombastické prevedenie.



Máš nějaké oblíbené postavy z řad ostatních hráčů?


Nedá sa povedať, že by som mal nejakú najobľúbenejšiu postavu z tých všetkých, ktoré som stretol. Ale vždy som si užil postavy Apolskisa, či už to bol hospodský Dragan, Poliak Kasper alebo Limba. Ešte lepšie to je keď tvorí duo s Polkorom. Navzájom sa doplňujú a prajem každému zažiť RPčko s nimi. Ďalej by som spomenul Pavlova. Hrával som s ním a s Waflom od Infectionu. Hral stále to isté, ale vedel to zahrať parádne. Pridal by som aj Siuz. Keď hrám s ňou, cítim z jej postáv ich charakter. Drží sa vlastností postavy a nevybočuje z nich. A patrí sem mnoho ostatných skvelých hráčov, ktorých nemôžem spomenúť, lebo by som to písal do Vianoc.



Počítáš si kolik jsi v RP zabil postav?


Nepočítam koľko ľudí som zabil. Nebolo ich nejak veľa. Na Infectione to boli asi dve postavy, na Memente som asi nikoho nezabil a tu na Revivali je toho o trochu viac. Vlastnou rukou som tu za celú dobu zabil približne 7-8 postáv. Z toho 4 sú kvôli tomu granátu :D.



Hraješ v kapele, prozradíš jak ses k tomu dostal a na co hraješ? Má to něco společného s tvou postavou Palo Nabera? (podle Pala Habery)


V kapele hrám na bicích. S kapelou hráme prevažne rock, ale keď hrám sám tak hlavne metal. Okrem bicích hrám ešte na gitare. Postavu Pala som si napísal skôr ako som mal kapelu, ale vtedy som chcel do RPčka zakomponovať hudbu. Tak mi pri pohľade na mini shortky za predchádzajúcu postavu napadlo spraviť práve Pala.




Ještě k Palkovi - pověděl bys nám ve zkratce jeho průřez historií na Revivalu?


Paľko začal za čias Grishinogradu. Vtedy sa spoločne s jeho bubeníkom a basgitaristom snažili dosťať na vrchol Chernaruskej hitparády. Basgitaristu potom pred očami Palka zabili a bubeník sa stratil. Tak zostal Palko sám. Neskôr spoznal ľudí v Arche. Potom nasledoval legendárny trip po Chernarusi, ktorý som opisoval v predchádzajúcich otázkach. Ďalšia fáza bolo hľadanie nezvestného Pancíra a neskôr aj samotná Jarka Zagorka (Annie). S Jarkou odohrali Vianočný koncert v Berezinskom kostole a koncert v hospode u Pancíře. Do budúcna má Palko ešte vymyslené projekty s Jarkou, ale o tom nebudem zatiaľ hovoriť.



S Polkorem jste chodili hrávat na cizojazyčný server. Povíš nám něco o tom?


S Polkorom som hrával na Undergrounde. V podstate to neni RP ako u nás. Tam prevládajú frakčné boje a je tam povolený KOS. Ale ak zomrieš bez RPčka alebo ťa niekto KOSne tak postava môže pokračovať. Hrávali sme tam možno mesiac. Nejakú dobu sa o nás hovorilo, že banditíme v okolí Severogradu, ale potom sme tam prestali hrávať.



Co v RP nedokážeš vystát?


Metagaming a civilné postavy čo chodia ako Specnaz.


Co by jsi vzkázal naší komunitě?


Hrajte s rozumom. Nezakladajte si hranie na loote. A berte každé RPčko ako príležitosť si užiť tú hru. A keď už príde na možnú smrť vašej postavy, tak dajte do toho všetky sily, aby si každý zúčastnený pamätal ako vaša postava skončila.



Děkujeme Blurrymu za super počteníčko a připomenutí skvělých RP situací!


RP zdar!!! Youfee

(screeny: Blurry, Provaz)

99 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše