• Youfee

Hovory s komunitou: Neznámý_Pachatel

Aktualizováno: 7. 12. 2020

Zdravím přeživší u dalšího rozhovoru s komunitou!

Dlouho jsem přemýšlela kdo z řad hráčů započne rozhovory jako první... až jsem přišla na Pachatele. Bude tedy prvním - ještě než vyzpovídáme naše srdce a mozek - Matyho a Hemiho :D.

Všichni ho jistě dobře známe a víme, že si teď dává od RP pauzu a my si dáváme pauzu od něj (kappa).

Rozhovor s ním jsem se rozhodla udělat nejen z důvodu že byl u nás jedním z nejmladších hráčů, ale i úplným nováčkem v RP u kterého jsme my pohovoristi zaznamenali v jeho cestě Revivalem pokrok.

Snažili jsme se s Pachatelem, aby to pro vás bylo příjemné počtení, tak snad se vám rozhovor bude líbit!


Tak se nám pro začátek hezky představ


Jmenuju se Ondra, je mi 15 let a rád chodím do posilovny.


Jak jsi se dostal k RP na DayZ? A jak si našel právě Revival?


Díky jednomu spoluhráči /Heckler/ s kterým jsem hrával PVP. Viděl jsem, že přešel na RP, měl to ve statusu v DZSA a povídal mi, že je RP fakt dobrý, že je to úplně z jinačího pohledu, že je to fakt bomba survival kterej mě vždy přitahoval. Tak jsem to schválně napsal do vyhledávače “Revival”. Našlo mi to nejdříve nějaký komediální hudební film, tak jsem k tomu připsal ještě Dayz RP a hned mi to vyjelo jako první. Poté co jsem rozklikl odkaz mě uchvátilo živé pozadí na stránce. Stránku jsem si projížděl, koukal na galerii a podobně. Následovně jsem si tam pak rozkliknul kolonku jak se připojit a tam na mě vyjelo co všechno musím znát a projít si abych tam mohl hrát. Popravdě to mě nachvilku zarazilo a odradilo. Snažil jsem se tedy si to bleskurychle přečíst abych mohl co nejdříve zkusit RP.Co pro tebe jakožto nováčka bylo nejtěžší v loru a pravidlech?


Pro mě v loru bylo nejtěžší naučit se tu občanskou válku. Pandemic lore už se mi ale pamatoval a četl lépe. Nikdy jsem nehrál žádnou Armu a o DayZ jsem se dozvěděl teprve před rokem na PS4, kde jsem hrával se svým tátou, bráchou a PS4 komunitou. Takže pro mě bylo těžší udržet pozornost v tom textu.


A co se týče pravidel, tak mi opravdu ze začátku dělalo problém spoustu z nich pochopit. Vím, že jsem stále nedokázal pochopit pravidlo KOS - co se týče dostatečného důvodu ukončit postavě život, protože mě v hlavě napadali absolutně nesmyslné situace. V té době by stačilo zamyslet se nad tím více a nemusel bych kvůli tomu dělat reparát z pohovoru :D.


(event Útěk z vězení, kde jsem měl roli práskač)


Bál jsi se pohovoru a jaký pohovor nakonec byl? Užil sis ho?


Ano, pohovoru jsem se bál a dělal jsem ho 2x. Podruhé jsem ho dělal úplně s někým jiným a udělal ho. Nakonec to dopadlo tak, že jsem ještě hodinu s tou osobou /Apolskis/ vykecával a on mi povídal o tom co vše zažil v RPčku, dal mi nějaké tipy do začátku atd. a bylo to fakt velice příjemné uvítání.


Co by jsi vzkázal ostatním nováčkům?


Přijde mi, že když se řekne pohovor a whitelist, tak to člověka strašlivě odpudí. Většinou se tam dokope sám jen ten, koho to fakt zajímá nebo ho dokope někdo z přátel kdo už na tom serveru hraje. Rozhodně by se toho člověk neměl bát jako třeba pracovního pohovoru. Je to jen pár otázek, které kontrolují zda jsi na stejné vlně RP jako ostatní hráči, aby nedošlo k nějakému omylu. Doporučil bych se na pohovor připravit a snažit se pochopit co vše RP vyžaduje. Až když na tom pohovoru potom člověk je, tak pozná že je tam taková kamarádská atmosféra, která ho uklidní. Fakt se není čeho bát. Když by jsi vůbec nic nevěděl, tak tě nepustí ale to nevadí, protože hned víš co si nedokázal odpovědět, takže během dalšího pokusu si ty mezery vyplníš.Měl někdo problém s tvým věkem?


V RP věk nehrál žádnou roli, to spíš na DC si mě trošku dobírali. Někdy jsem si to zavinil sám svou špatnou náladou, což bylo pro pár lidí otravné a pak se mi zdálo že to přenášeli do RP kde mě už právě moc nemuseli, a to je taky jeden z důvodů proč teď nehraju. Chci ať se situace uklidní, slehne se po mě zem a pak bych mohl zas hrát od začátku v klidu s novou kapitolou. Nikdo si pak snad neřekne “aaah to je Pachatel, tak to je v pohodě to se nám nic nestane, můžeme si z něj dělat prdel”. Nevím sice jestli si to tak někdo myslel, ale dokážu si představit že i jo. Doufám že tedy s novou postavou tento plamen uhasne a popel se rozletí a já budu moci zas vklidu hrát.


Považuješ se stále za nováčka nebo už jsi se dost naučil?


Ano, považuji se stále za nováčka a začátky byly asi takové jako každého hráče kdo přišel z PVP. Když jsem ale zapomínal že jsem na RP, většinou mě na to v dostačující chvíly někdo upozornil. Nezvyk přebýval v tom, že musím co nejvíce reálně napodobit dané situace, jak to jen hra nabízí.Co nebo kdo ti v pochopení RP nejvíce pomohlo/pomohl?


Pánové co semnou dělali pohovor na server… Apolskis, Erino, Předseda ale i Maty či samotní hráči Revivalu. Vždy se našel někdo ochotný mi to dovysvětlit a prodiskutovat to semnou.


Jaké hraješ jiné hry a na jaké máš nejvíce nahráno?


Nejvíce nahráno mám snad na Minecraftu, poté na DBD a pak na DayZ, kde mám přes 900 hodin na PC, ale jak už jsem zmiňoval, hrál jsem to v létě i na PS4 a až pak o Vánocích jsem přešel právě na PC, na kterém jsem vždy chtěl hrát kvůli módům. Přišlo mi že je tam větší výběr a taky myš s klávesnicí mi víc padli do ruky.Co tě v RP nejvíce pobavilo? Mrzí tě na tvém RP něco?


Nejvíc jsem se snad pobavil na mých začátcích, kdy jsem potkal postavy jako Natálie /Kawaii/, Rainhard, Christian /Tobee/, Vietnamec /Miko/ co prodával drogy a hospoda U Pancíře byla taky fajn. Celkově jsem zažil spoustu dobrodružství s mýma postavama které pak většinou skončili popravou nebo umřeli na prvky PVE sami.


Nejvíc mě asi mrzí že se mi nikdy pořádně nepovedlo to co jsem chtěl doopravdy zahrát a dohrát. Hlavně co se týče záporných postav. Několikrát jsem se snažil přepadat lidi ale povedlo se mi to jen jednou, pokud si dobře pamatuju. Bylo to když jsem s doktorem přepadl Artyoma. Nebylo to moc přepadení jako spíš požádání o ruce vzhůru. Když jsme si měli přepadeného zkontrolovat, tak jsem mu vzal všechny náboje. Poté nás sledoval od Zelenegorsku až do Gorky.


Fajn také bylo moje RP rande s Emmou /youfee/. Na to se nedá zapomenout to byla skvělá událost na kterou jsem se připravoval jak tatar… Uprostřed apokalypsy jsem ve formálním oděvu na louce, kde je jen pár metrů dál ve vesničce hromada zombíků, ale můj hlavní problém byl, že jsem dal vegetariánce kapra do hrnce k obědu. A pak po rande, jsme byli u hospody a já se k ní nakláněl a žadonil o pusu, tak v tom přijela banda cikánů co se chtěla v té hospodě střískat a vyrušili nás.


Rande patří i k mým oblíbeným zážitkům, ještě jsem prosila souseda /Provaz/ aby mě raději hlídal z lesa. Na streamu pachateli naskočilo najednou o dost víc lidí a všichni jsme se náramně bavili. Hlavně při sdělení že jsem postavou vegetariánka :D Jak to maso rychle vyházel, to bylo TOP :DJaká byla tvá nejoblíbenější postava a jaká cizí postava tě nejvíce zaujala?


Byla to má první postava ale pak i všechny další. První se jmenovala Ondřej a snažil jsem se ji napsat jako civila podobného mému reálnému já. Potom když jsem dostal nabídku zahrát si cikána, kterého jsem pak nakonec stejně moc neuměl erpit a byl to spíš takový bizár. Postava se jmenovala Gejza Miloš Daniš a s ostatními hráči co hráli cikány jsem se neskutečně bavil, proto hlavně jsem chtěl s nimi hrát. Dále jsem měl postavu co byla spíš psycho. Jmenoval se Štefan Zenyt, chodil s maskou klauna a snažil se dávat lidem tajně pod nos hrůzostrašné a vydírající lístečky. Na této postavě jsem si dal jejím lorem hodně záležet. Následoval mechanik Ondřej Milostný, kterému se povedlo jedno auto v apokalypse opravit a při odevzdání ho poslal do škarpy. Zadlužil se a nakonec umřel na nedostatek léků. Umřel sám v nemocnici kde léky hledal.


Z postav ostatních hráčů mě nejvíce bavilo duo Natálie /Kawaii/ a Rainhard.


(Štefanova skupina banditů na vyjížďce s informátorem)


Máš nějaké oblíbené hlášky z RP?


Mám oblíbené tyto momenty:

https://www.twitch.tv/mojo2g/clip/WildVenomousDuckSoBayed

https://www.twitch.tv/mojo2g/clip/JoyousSpotlessFriesNerfRedBlaster

https://www.twitch.tv/euroncze/clip/TiredSpunkyLapwingOSkomodo


Popiš nám kdy jsi měl v RP největší strach.


Největší strach jsem měl, když se děl na serveru event o kterém nikdo nevěděl - Ptáci. Jako postava Štefana Zenyta jsem byl zrovna propuštěn z vězení s tím že když se o mě věznitelé znovu dozví nebo mě přímo potkají, tak mě zabijí a ještě mě navíc hledali lidi které jsem napráskal výměnou za svou svobodu. Sledoval jsem z lesa Zelenou horu, byla noc. Žila tam postava které jsem se chtěl pomstít. Z hluboké noci uprostřed lesa se na mě najednou z ničeho nic vynořilo světlo a z poza horizontu několika násobná skupina zamaskovaných podivných lidí co vypadali děsivě a nebezpečně. Chodili s pochodněma a dělali zvuky jako vrány. Fakt se mi naježila kůže a adrenalin stoupal. Utíkal jsem ale jeden z Ptáků mě zastavil… já vytáhl granát odjistil ho a hodil ho po něm. Rychle jsem utekl a schoval se pod stromem kolem kterého potom proběhlo tak pět dalších ptáků aniž by si mě všimli, tak jsem šel opačnou cestou než šli oni, pryč do další hezké tmy, když se přčedemnou zjevili dva ptáci. Já už byl v lese ale docela ztracen a neviděl jsem na krok. Potom má postava ucítila hlaveň zbraně na své hlavě. Okradli mě, včetně důležité osobní věci, kterou měl po své mrtvé přítelkyni. Byl to medvídek, kterého jeden z Ptáků vydlabal svým zobákem a zahodil někam do tmy, kde jsem ho už nenašel. Byl to fakt velice skvělý zážitek. Štefan poté zemřel když se připletl do přestřelky, ve které se plížil a chtěl si pokrást i nějaké věci. Dostal ránu do nohy. Křičel bolestí a nakonec dostal i kulku do hlavy, která jeho trápení skončila.Myslíš si, že se dá RP naučit nebo k tomu člověk musí nějak dojít?


Člověk si to hlavně různě odkouká u ostatních hráčů. Dá se to tak nějak naučit, ale nejlepší je, když si najdete svou cestu a snažíte se do toho opravdu reálně vžít, hlavně ovládání hry a její módy vám to dost usnadní.


Jak dlouho ti trvá vymyslet postava?


Postavu dokážu sepsat kolem dvě a půl hodiny.


Jaká byla tvá nejdéle žijící postava a která naopak zemřela brzy?


Mám pocit že nejdéle žijící byla má první, kterou jsem si vážně užil a postava co brzy zemřela byla má poslední - spíše sledovala všechny a všechno a měla úplně jiné smýšlení než ostatní.


(Štefan Zenyt poté co byl chycen při jeho posledním výhružnym dopisu)


Kdyby jsi měl možnost něco do DayZ přidat, co by to bylo?


Luk s šípy, protože to prostě každej chce. Bylo by úžasný kdyby se dal šíp i vyrobit normálně jak jsme zvyklý snad z každý survival hry. Nebo aby RPčko vypadalo líp, tak bych udělal lepší animace, např. kulhání (na tuto otázku odpovídal ještě před novým updatem hry, kde tato mechanika už je :D ale pouze při zlomenině) a podobně… např. také že by člověk mohl omdlít kdykoliv by chtěl, díky čemuž by určitě také vznikala zajímavá RP.


Co tě na hře DayZ jako takové nejvíce štve?


Bugy aut, divné fungování světel v noci když si člověk zoomne, tak tam prostě světlo není ale když se pak dívá normálně tak se tam svítí, nebo i z jiných úhlů. Byly časy kdy mi to erpení bylo nepříjemné, hlavně lítání v oblacích v autě a nebo když vám auto uletělo z base, nebo se objevilo na střeše. Také mizení věcí při přehazování atd.


(velitel banditské skupiny Bren)


Co by jsi vzkázal naší DayZ komunitě?


Díky že s vámi můžu hrát na tomto serveru a že chvíle co jsme si prožili spolu byly fakt úžasné, vtipné a bylo to vážně jako hrát si takový náš film.


Teď mám od DayZ pauzu a hraji zase něco jiného, poznávám i jinačí komunity, takže zimu plnou konzerv s vámi tentokrát asi nezažiju, ale určitě zase někdy přijdu… hlavně ať nám tu Revival co nejdéle vydrží. Fakt díky moc, užil jsem si to tu.


Děkujeme Pachateli za rozhovor a doufáme, že se brzy zase potkáme!

Jak již jsem psala na začátku, následně nás čekají zpovědi Matyho a Hemiho, takže se máme na co těšit!


RP zdar!!!

Youfee

(sreeny jsou od Pachatele)(cela Štefana Zenyta)142 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše