• Youfee

Hovory s komunitou: Polkor

Zdravím všechny přeživší s další zpovědí! Na řadu přišel hráč a člen týmu Polkor. Já osobně se s Polkorem znám již z jednoho z minulých serverů a to Infection. Bylo mi ctí s ním zažít skupinové RP reportérů (Youfee, Polkor, Apolskis) na zdejším serveru a bylo to to nejlepší RP které jsem kdy měla! Je mi tedy ctí vám představit Polkora v rozhovoru zaměřeném na záporné RP.

(doporučuji číst i popisky pod screeny, dozvíte se jaké zajímavé postavy si Polkor se svou fantazií už zahrál)


Můžeš nám o sobě říct něco víc?


Ahoj, jmenuji se Michal, je mi 25 let a pocházím z Ostravy. Hry hraji od svých 5ti let a za tu dobu mám nahraných 10ti tisíce hodin v různých hrách. Nejčastěji hraji online hry, protože mě baví kooperace a porovnávání si skillu s proti hráči. Nejvíc jsem hrál csko, hlavně 1.6 a nyní GO kde jsem získal maximální rank Globálního (j)Elita. :) Další hra je World of Warcraft, kde jsme vystřídal všechny datadisky krom Cataclysmu a vůbec toho nelituji. :D Svůj čas jsem věnovat jak Retailu, tak i Free to Play serverům. Můj nejoblíbenější Datadisk je Wotlk, Legion a Tbc. Co se týče mých úspěchů, tak jsem byl v Top 50 Fury Warrior na EU scéně za datadisk Legion (Číňany a Korejce nepočítám, ty nepřekoná nikdo :D). Těch her bylo za těch 20 let mnoho a mohl bych tu být do nekonečna a jmenovat je dopodrobna, ale jednu ještě přece zmíním a to je dayZ. Je to hra do které jsem věnoval taky hromadu času a to jak do PvP, trocha toho glitche sem a tam, tak i hlavně do RP odvětví a na to se podíváme v následujících otázkách.


Jak dlouho hraješ Dayz, jak ses k němu dostal a jaká je tvá historie v něm?


DayZ hraji od roku 2014, takže mám opravdu nabugovováno i na příští život. Je to nervy drásající survival hra, která dostává tomuto žánru. Když nechám PvP stranou, tak tu máme super zábavnou větev Role Playe neboli hrané divadlo na které plno hráčů zapomíná. V něm jsem utopil tisíce hodin a vůbec toho nelituji. Má serverová historie je Infection, Memento a nyní náš milovaný Revival, který už asi nic nepřekoná. O RP jsem měl povědomí už jak existoval Pandemic, ale to jsem byl mladej, horlivej a potřeboval jsem si dokázat jaký jsem borec v PvP. Na RP nebyl čas ani vhodná doba. To se však změnilo roku 2018, kdy jsem zahlédl stream kde probíhalo strasti plné divadlo a tak jsem se rozhodl jim ukázat jaký jsem borec. Naběhl jsem mezi ně jako full gear a realita mě rychle vyvedla z omylu. Zjistil jsem že RP není o tom co máte u sebe, ale o tom co je mezi židlí a PC. Naštěstí se mě chopili RP veteráni jako Majky s Romčou, Apo, Pavlov a mnoho dalších skvělých hráčů. Pomohli mi pochopit základní myšlenky hraného divadla a tak mě nasměrovat správným směrem.


(Polkora jsme mohli zažít i v roli transsexuála Papričky (dole uprostřed))


Jak ses dostal do týmu Revival a co je tvým úkolem?


Do A-Teamu jsem se dostal nevědomky ze dne na den. Psal se rok 1995, tehdy jsem hodil první bobek do plínky... ehm, trošku to urychlím. :)


Je to jednoduché, Maty potřeboval pomoct a naverboval zkušenější RP hráče, kteří byli zrovna aktivní. Takže jak slepý k houslím. Co se týče úkolů, tak jsem jich měl mnoho a v podstatě jsem dělal všechno co administrace obnáší. Zkrátka co bylo potřeba do toho jsem se vrhnul od RP rad, až po technickou část serveru. Je toho mnoho a kdybych to tu měl vyjmenovat, tak tu jsem opět nezměrně hodin. Z pohledu hráče si nikdo neumí představit co takový admin musí obětovat a není to jenom čas v herním čase, ale hlavně mimo něj. Nyní jsem admin v postranní, který rozdává rady, pomáhá řešit problémy a vlastně jsem na tom jak na začátku když jsem nevědomky začínal. Každé období mělo něco do sebe a kdo ví.. třeba mě bude zase potřeba a budu opět ten ukecaný Polkor co se na poradách pere o slovo s Matym. :)


(Michail bandita ČDKZ - jejich oběti)


Jaká byla tvá nejoblíbenější postava? Co tě v RP baví hrát za typ postav? Máš nějakou památeční hlášku?


Těch postav je mnoho a každá mě bavila, proto jsem si je i psal. Každá měla něco do sebe, ale tu nejlepší asi neumím vybrat. Vždycky to bylo o lidech se kterými jsem hrál a kažký den byl jedinečný a zábavný ať už to byl vojin Kvasný, prostý kameraman Karel, namakaný čedák Michail nebo něžná křehotinka Paprička... to si prostě nejde vybrat. Všechny postavy jsou super a jak už jsem řekl... je to o té komunitě se kterou hrajete.. Sám se sebou se těžko hraje a často to člověka omrzí... A hlášky... každý den jich padne minimálně 10... kdo si to má pamatovat? Všechny jsou boží a vždy sednou k situaci perfektně. To se musí prostě zažít. :D


(v roli ČDKZ starce (vlevo))


Je nějaký rozdíl v tom hrát postavu ČDKZ v kladném x záporném duchu? Protože v obou rolích jsme tě zažili.


Chdkz je ikonický bandita, hráč Army a DayZ to moc dobře ví. Čili v tom rozdíl není žádný. Ať už chcete s lidmi spolupracovat, nebo je zradit, vždy si na vás dají pozor, né-li vás chtějí rovnou zabít. Ten fakt je kvůli Loru, který máme na naší cz/sk scéně napsaný. Je to prostě ikonický bandita, který tak bude navždy zapsaný v naších srdcích. :)


Co by jsi doporučil začátečníkovi, který se chce zápornému RP věnovat?


Určitě perfektně nastudovat pravidla a připravit se na to že bandita není věčný. Zákonitě dřív nebo později musí umřít. Dále hráč musí mít trpělivost a na správnou příležitost si klidně déle počkat. Mít na paměti, že zážitek z toho musí mít obě strany a není nutnost zabíjet. O to je to zábavnější, když ostatní hráči dostanou drobečky k tomu aby vás dostali. Zároveň je tato role nejtěžší a nejmíň zábavná jak se na první pohled zdá. Čili má hlavní rada je, držte se civilní role. Možnosti jsou nekonečné.


(postava dítěte - 13let (vlevo))


Máš nějaký svůj oblíbený přepad?


Každá zdařený přepad je zábavný a také se nedá určit ten nejlepší. Všechny jsou dobré pokud hrajou obě strany. Přepady jsou jen nepovedené, nebo jak už jsem zmínil nehrajou obě strany, zkrátka ignorují RP. (fear RP, ignorace attacku, fail RP, nedodržení charakterů postavy atd atd...) Z těch nepovedených a je jich taky mnoho, můžu jmenovat třeba, že vyrobíte past, čekáte 4 hodiny a nikdo se nechytí... prostě nuda. Co se týče těch humornějších tak že sami sebe spoutáte, na to jsem třeba machr :) Pak méně humorné jako pády serveru, výpadky internetu na obou stranách a ta největší pecka co každý milovník DayZ zná jsou bugy a to bych tady takto mohl sedět hodiny abych je tu všechny vypsal. :)


Poraď hráčům PVP jak se mají udržet a nechodit na RP ve "full-gearu".


Na to člověk musí přijít a hlavně musí chtít sám. V RP platí, miň je víc a hlavně se zaměřit na detaily. Když máte všechno, tak nic nepotřebujete a ochuzujete se o RP, které nabízí ostatní... Kvalita nad kvantitou... Zkrátka se zamyslet sám nad sebou.


( jako postava faráře)Jakou máš v Dayz nejoblíbenější zbraň?


Tahle otázka lze vyložit mnoho způsoby...

civil => Sekera, kulovnice, pistol popřípadě mosin

voják - marine/osn => m4

voják - cdf => ak74

voják - chdkz => akm

chdkz => makarov (na popravy)

lovec => tundra

policajt => pumpovací brokovnice

PvP => akm, mp5, ump, mosin, tundra, svd, fal a saiga

Mohl bych pokračovat, ale to je dle mého takový základ a taky moje preference. U civila je to individuální a dost záleží na jeho loru a RP progresu.


(kameraman Karel z reportérů)


Je v záporném RP vůbec prostor k "fear RP"?


Určitě a musí být. Většinou se odvíjí od charakteru zajmutí postavy, ale v podstatě každá postava ji musí hrát a je jedno jestli je to dělník nebo seals soldier. Pokud ji hráč nehraje, tak porušuje pravidla a dal je to na posouzení admina. Zároveň ne každý je tak dobrý herec, aby mohl předvést oskarový výkon a nebo jsou noční akce kde hráč nemůže plně vydat svůj výkon. Takže se musí najít zlatý střed a nemělo by se to ignorovat.


A na závěr oblíbená otázka: Co by jsi vzkázal naší Dayz komunitě?


Vzkázal bych všem, že je to jenom hra a tak by jsme měli k tomu přistupovat. Hrajeme hrané divadlo a chceme zabavit sebe, tak i ostatní a na to nesmíme zapomínat.


(četníci z Černarusi (uprostřed) - v této roli ho najdete i nyní)


Děkujeme Polkore za zpověď. Přejeme další skvělé RP zážitky!


RP Zdar!!! Youfee

(screeny: Polkor)

115 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše