Informace na téma: Map-edit

Pokud si chcete svou RP lokaci dotvořit v DayZ editoru, můžete nám svůj edit poslat do ticketu. Nezapomeňte přidat náležitou fotodokumentaci - screeny a popis, důvod a účel změn. POZOR ALE! I přidání map-editu má u nás svá pravidla! Ta vznikla převážně na základě zkušeností z předchozích případů, kdy si hráči v editu přidávali takřka všechno (od plotů až po celé budovy nebo komplexy) a vytvářeli tak nedobytné a neproniknutelné základny nebo třeba úplně nová místa na mapě, čemuž se už radši chceme vyhnout.


Chceme, aby hráči využívali mapu a místa na ní s vlastnostmi, které k nim už patří, aby věnovali čas a pečlivost výběru míst pro svou základnu a dokázali zhodnotit místa podle kritérií, která si stanoví na základě plánovaného účelu a použitelnosti základny. Nechceme, aby si hráči pro své RP vybírali absolutně nevyhovující a nelogická místa, která si k nepoznání vyšperkují v editoru. Snažíme se, aby zde vzniklo a udržovalo se racionální RP s dobrou imerzí a logikou.

CO TEDY NEPŘIDÁVAT?

(Pravidlo zero by vám mělo být inspirací.) 1) Budovy a jakékoliv velké objekty, které by člověk bez jeřábu a podobné těžké techniky na dané místo rozhodně nedostal. (Je pár let po apokalypse, takže nedává smysl aby někde rostly nové budovy, betonové zdi, barikády z vraků aut nebo lodních kontejnerů apod.)

2) Rozsáhlá oplocení, navíc bez jakýchkoliv děr nebo potenciálních chyb (Není například úplně logické postavit z ničeho nic dvoumetrovou betonovou zeď nebo obehnat nějaký větší areál plotem s ostnatým drátem. - viz níže)

3) Objekty/stavby, které vypadají, jako by byly vyrobeny/postaveny včera a není na nich nijak znát běh času. (Přece jen lorově jsme už nějaké dva roky po apokalypse a málo věcí zůstalo nějak udržovaných.)

4) Obecně vše, co takto nedává smysl (prostě zero...)


V ČEM PANUJE VOLNOST A CO JE VÍTÁNO? Je vhodné přidávat věci, které by se daly i v době po apokalypse zařídit.

1) RP "dekorační" prvky sloužící k dokreslení atmosféry místa a plnící převážně estetický účel.


2) Doplňky opevnění, barikády a ploty - V rozumné míře, tedy maximálně v jednotkách kusů. Typ opevnění by měl odpovídat logice věci, dostupným zdrojům a místu. Oplocení v editu by mělo zkrátka opět jen doplnit určité detaily místa a rozhodně ne jej formovat jako takové.


RADA NA ZÁVĚR - PODLE ČEHO TVOŘIT?

Nechte pracovat fantazii. I zde sice platí, že v jednoduchosti je krása, ano... Ovšem netvořte celý projekt jako jednolitý prvek ze stejných komponentů stále dokola. Vytvářejte spíše organické, kreativní prostředí. Používejte různé prvky, které hra nabízí. Podívejte se na všechny možné varianty toho typu objektu, jenž byste chtěli přidat a vybírejte podle toho, jaká varianta do prostředí nejvíc sedí. Neodcházejte hned s první variantou, kterou uvidíte a se spokojeností, že účel bude splněn. Věnujte svému projektu kus sebe a svojí postavy.

Doplňujete-li například detaily svého opevnění, můžete tam, kde se to hodí, použít dřevo, jinde kov a kde to jde nechat třeba jen suť nebo pytle s pískem. Možností je opravdu mnoho a DayZ nabízí snad stovky objektů, se kterými lze pracovat, a které lze využít. Je opravdu jen málo horších věcí, než suchý map-edit, jenž sice plní stanovený účel, ale je do očí bijící, a proto rozbíjí své vlastní prostředí a ruší tak možnost se na místě plně ponořit do světa roleplaye po apokalypse.

PS:

I se samotným basebuildingem se dá pěkně čarovat. S pomocí admina můžete náklonem obyčejné zdi získat například most nebo třeba takovéto chatky na různé způsoby:


Sepsali: ANDAKIN & Youfee

171 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše