Jak probíhají pohovory?

Aktualizováno: 13. 2.

Připojit se na server lze pouze s whitelistem. Ve formuláři, který nám zasíláte na úplném začátku vyplníte své steam ID, které vám později zajistí přístup na server. (Podrobný návod jak se k nám přidat najdete ZDE.)

Jak to chodí na samotném pohovoru?

U pohovoru je přítomen pohovorista a žadatel, případně kdokoliv další z admin teamu. Nikdo jiný, (pokud zrovna pohovoristy nezaučujeme - to se vás potom zeptáme jestli by tam nevadil člověk navíc, který by tam tiše seděl a poslouchal.)

Pohovorista se vás na začátku zeptá, jaké máte zkušenosti s RP. Dále vás vyzkouší z pravidel a loru. Nemusíte znát slovo od slova, ale budeme rádi když pravidla budete umět vysvětlit svými slovy. Zkrátka tak, jak jste je pochopili.

KoS, meta, power, griefing, ZERO zazní určitě, to jsou základní pravidla pro všechny RP servery. Poté je na pohovoristovi, na jaké doplňující otázky se vás zeptá a jak moc do detailů se s vámi o daných věcech bude bavit.

V loru je důležité znát něco k historii země - obecně dění před apokalypsou. Pak nastavá chvíle pro "pandemic lore", což je vše o viru, jeho první výskyt, šíření, následné dění apod. Pokud je pohovor v pořádku, dostanete role na DC, čímž se vám odkryjí všechny naše veřejné roomky a pohovorista vás seznámí s jejich konkrétním obsahem. Pokud pohovor v pořádku není, (což se příliš často nestává) domluvte se s pohovoristou na náhradním termínu a zkuste to znovu. Následně již stačí poslat postavu přes google dokument. Tam nezapomeňte povolit sdílení a komentování. Dokud se vám někdo z týmu neozve na DC do zprávy, že je postava schválena, většinou nemáte ještě na server přístup. Hraní bez postavy se trestá timeoutem. Formulář pro zaslání postavy najdete v roomce #důležité.

Pohovorista vás ještě ve finále seznámí s chodem serveru a se základními informacemi.


Ohledně samotného fungování serveru a discordu jsou to tyto informace:

1) Roomky na DC, které jsou pro vás nejdůležitější - # napiš ticket - Zde se řeší veškeré problémy a ingame podpora přímo s adminy skrze soukromý ticket, který vás s adminy přímo propojí. Další je room # problémy a dotazy, která je přístupná i všem ostatním hráčů a kdokoliv z komunity vám zde může pomoci s jakýmkoliv vaším dotazem.


2) Prosím NEPIŠTĚ SOUKROMÉ ZPRÁVY ADMINŮM, využijte ticket, do kterého vidí všichni admini a kdokoliv vám může pomoct. Nemáme kapacitu řešit vše indivuduálně přes soukromé zprávy a tickety jsou pro nás proto mnohem přijemnější. Děkujeme, že toto respektujete.


Informace týkající se hry:

3) Na začátku po spawnu dostanete startovací balíček (rozhodně bohatější než na vanilla serverech). Součástí vašeho balíčku je mimo jiné také potravinová dávka (podobná zelené igelitce s hvězdou) tuto dávku lze vzít do ruky a po jejím rozbalení získáte mnoho jídla, pití a další věci pro přežití jako například léky, sirky...

4) Je také možné, že vám tato potravinová dávka nepůjde otevřít, ale jen položit. To se děje kvůli módu place anything, který se ovládá přes tlačítko INSERT. (Tento mód nám umožňuje v rámci RP pokládat věci na různá místa, abychom je nemuseli jen dropovat z inventáře pod nohy.) Kdyby vám tedy obecně nějaký item nešel použít, ale jen položit, kliknutí na INSERT to vyřeší. Dalším módem na pokládání věcí, který máme, je immersive placing. Ten je zase nastavený na klávesu X. Každý z těchto módů slouží k trochu jinému pokládání, ale na to si musí člověk přijít už sám.

5) Spawn je ve městě Stonington (platí pro mapu Deer Isle), kde je i komunitní centrum s nástěnkou plnou inzerátů a misí od postav ostatních hráčů... (budova bývalého hotelu v přístavní části, čtete nástěnku, večer tam bývají akce).

6) Dále vám pohovorista poví o módu medical atention, který skrývá nejrůznější nemoce a zmíní ho proto, abyste si na svou postavu opravdu dávali pozor, protože pokud ve hře podlehne nemoci, je to smrt postavy.

7) Další upozornění se bude týkat pravděpodobně mechaniky únavy a například i toho, že se nenajíte se šátkem, kuklou nebo helmou přes pusu...


8) Po smrti postavy oživujeme jen v případě bugu. Pokud se vám něco takového stane, napište si ticket. Pokud zemřete na nakažené, nebo následek nemoci, hladu či prostředí je to smrtí postavy!

9) Pokud vaše postava zemře, nahlašte to taktéž v ticketu a udejte i místo kde žila a bydlela, abychom věděli, že base je již neobydlená.

10) Před hraním a vstupem na server, si nastavte nick v launcheru - návod ZDE.


11) Prime time (hlavní herní čas, kdy je na serveru nejvíce hráčů) je většinou po restartu ve 20:00. Restarty se opakují každé 4 hodiny. Dále je na vás abyste položili doplňující otázky které vás zajímají. Doufám, že ty z vás, kteří se pohovoru obávají, jsme tímto článkem alespoň trošku uklidnili a přijdete pohovor zkusit. Budeme se těšit na nové hráče! PS: Pokud jsi v DayZ úplný nováček, doporučím ti ještě TENTO článek, kde se dozvíš informace, které se ti budou v začátku hodit.


Sepsali: Youfee & ANDAKIN

201 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše