• Youfee

Když na Revivalu napadne sníh


(foto: ANDAKIN)


Ani s příchodem zimy nezůstává Revival pozadu. Během listopadu necháváme napadnout sníh i na serveru.


O sněhové nadílce např. v roce 2020 rozhodlo komunitní hlasování, ve kterém si komunita sama odhlasovala v jaké části kterého měsíce chce na zimní mapu přejít. Ale v roce 2021 to bylo čistě v režii adminů - jako překvapení.


Snažíme se docílit co největší podobnosti se zimou tak, jak ji z reality dobře známe. V čem tedy zimní změny spočívají?

ZMĚNA MAPY

Přidáváme mód, který obsahuje zasněženou krajinu a další prvky včetně samotných nakažených.

Měli jsme již tu čest vyzkoušet jak zimní Černarus, tak Deer Isle.


Ke dni zveřejnění tohoto článku bohužel ale není mapa na předešlý update DI aktualizována, takže na spoustě míst sníh "roztál". I přesto, že autor v komentářích zmiňuje, že vždy do "few weeks" po updatu mapu upraví.

Snad to brzy napraví a vy kdo čtete tento článek v budoucnu už máte aktuální verzi.

ZIMNÍ SPÁNEK

Stejně jako se v realitě uchylují medvědi k zimnímu spánku, není tomu jinak ani u nás. Medvědi mají tedy vypnutý spawn a celkový počet zvířat se omezuje. Nyní převažují vlci, divočáci, jeleni a laně.

PŘÍRODA A ZEMĚDĚLSTVÍ

Je vypnut spawn ovoce, nemůžete ani houbařit.

Díky módu “no winter harvest” si sice zahrádku vykopete, ale semínko se v ní neuchytí. Takže i farmáři mají útrum. Je tedy potřeba spoléhat se hlavně na předpřipravené zásoby, obchod a v případě nouze na milodary od ostatních přeživších.


POČASÍ

Chumelení je samozřejmě součástí módu, ovšem nefunguje tak jako klasický déšť = nepromoknete. Vyvažuje to však mráz, který vás nebude šetřit. Pokud se na delší cestu nezahřejete u ohně dokud váš ukazatel teploty nebude mít +, začne vám teploměr blikat a zbarví se do tmavě modré. Klesá ukazatel jídla a spolu s ním celkové zdraví vaší postavy a vy můžete zemřít na hypotermii.


Sirky nebo zapalovač, topný sáček alias heat pack, svačina a oblečení s nejlepší možnou izolací je tedy "must have" každé výpravy.


gif

Projít se po zasněžené mapě je neskutečným zážitkem a skvělým zpestřením právě pro RP servery. Doufáme tedy, že ještě budeme moci zažít mnoho zim!


58 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše