• Siuz

Lovecká sezóna

Aktualizováno: 3. 4. 2020

DayZ fauna se neustále rozrůstá. Naposledy nám přidali i medvídka. Připravili jsme pro vás informace o zvířátkách, která v DayZ můžete potkat, která vás mohou zabít a co z nich můžete získat. Zvířátka nelovíme jen z lovecké vášně nebo kvůli masu, užitečné mohou být i vnitřnosti, kosti, tuk a kůže. Střívko poslouží jako provizorní lano nebo vlasec. Tuk se dá po tepelné úpravě papat nebo lze využít k výrobě pochodně. Kosti vám pomůžou k rybářskému háčku a z kůží si vyrobíte kompletní oblečení od bot po čepici.

 

Slepice se chovaly snad v každé vesnici a městě. Dokladem toho budiž nespočet kurníků. Kdo ještě neslyšel kvokání nebo kokrhání, jako by v DayZ nikdy nebyl. Kur domácí lze snadno dostihnout a zakroutit mu krkem holýma rukama. Slepičí maso je chutnější, neboť kohouti bývají šlachovití. Z jednoho kusu si můžete upéct až 2 steaky. Kosti mají křehké, snadno se při zpracování zničí. K naší velké lítosti je peří stále napadené nějakou plísní a nedá se použít k výrobě improvizovaných šípů.


Prasata si mohlo dovolit méně lidí a narazit na ně je mnohem obtížnější. Přestože se jim v divočině dobře daří, vepřové maso není běžné. Z jedno prasátka uvaříte pro 7 až 14 lidí. Vepřové sádlo je lahůdka. Toto zvíře s orgány podobnými člověku má silné kosti a kůže lze dobře použít na oblečení.

Kozy se shlukují v malých stádech u vesnic. Hladem rozhodně netrpí, protože dokážou sežrat prakticky cokoliv. Z průměrné kozy dostanete něco mezi 5 a 10 porcemi šlachovitého masa, bohužel mnoha lidem smrdí. Střívko je dlouhé a tenké, doporučuje se použít místo vlasce na rybářský prut. Kozí kůže je hrubá, na omak ne úplně příjemná.


Ovce se vyskytují na podobných místech jako kozy. Jejich bečení se rozléhá daleko do kraje. Ovce je velice chutná i pro nakažené a i z nejhubenější ovečky dostanete 7 steaků, z těch tlustějších 13. Její měkká kůže je příjemná a teploučká. Proti kozám má výrazně silnější kosti a neničí se při porcování. Pozor, berani nemají rohy pro parádu.


Krávy jako největší zástupce kdysi domestikovaných zvířat potěší každého hladového. Mléko sice nedává, ale 15 až 20 kusů masa uspokojí snad každého. 4 žaludky dávají tušit velkému množství vnitřností, nemluvě o nastřádaném tuku. To vše udržují v pohybu 4 silné nohy. Stáda krav migrují podobně jako vysoká zvěř v lesích.


Žížaly jsou nejdostupnější zvířátka Černarusy. Můžou posloužit jako slizká svačinka, vhodnější je však napíchnout je na rybářský háček. Bez těchto tvorečků by nám jen stěží fungoval kdejaký ekosystém. Podle pana Darwina produkují žížaly ročně 2,5 kg humusu na metr čtvereční.


Jeleni se prochází lesem vždy v doprovodu několika laní a jejich troubení je slyšet na velkou vzdálenost. Tato majestátní zvířata mají výborné maso v uspokojivém množství. Nají se 13 až 17 lidí. Při troše šikovnosti si z jejich střev můžete vyrobit i provizorní provaz. Tuk se hodí spíše na louče než na jídlo.

Srny jsou velmi plachá stvoření. Jejich "štěkot" lze snadno zaměnit se štěkotem psovité šelmy. Proti jelenům jsou menší v každém ohledu, ale maso je výrazně jemnější. Bohužel 3 až 10 porcí zmizí během několika okamžiků. Kůže je také příjemnější, ale méně teplá. Proto je vhodnější k výrobě vaku na vodu než k výrobě oblečení.


Divočáci jsou nebezpečnější verzí prasat domácích. Nedostanete z nich sice tolik sádla, ale steaky jsou výrazně chutnější. A kdo by neznal kančí guláš. Množství masa je obdobné jako u ovcí, ale mnohem vzácnější. Kůže je odolná a drsná, vhodná na výrobu kalhot. Doporučujeme se vyhýbat samicím s mláďaty.


Zajíci jsou zatím stále velmi rychlí a plaší, už dlouho je nikdo neviděl. Kdybyste ale měli štěstí na 1 nebo 2 zaječí pacičky, říká se, že je to velká pochoutka.


Lišky jsou také velmi plachá zvířátka. Kdo některou zahlédl, může se považovat za šťastného člověka. Maso je nevýrazné a nají se sotva 4 lidi. Pokud nestojíte o vzácnou kůži s nádherným ocáskem, nechte ji raději žít. I tento maličký tvoreček v případě ohrožení umí kousnout.


Vlci běhají v početných smečkách zpravidla vedených bílými vlky. Jejich vytí si málokdo přeje slyšet a je třeba se mít před nimi na pozoru. Vlčí maso je tuhé a šlachovité. Z vlka lze připravit 5 až 10 porcí. Kosti i vnitřnosti mají nevalné využití, pouze kůže se cení. Lze z ní vyrobit teplé a dobře vypadající oblečení.

Medvědi se už lidí nebojí a znovu se rozšiřují po Černarusi. Jejich kůže je vysoce ceněna, stejně tak maso výborné chuti. Pokud střet s ním přežijete, doporučujeme medvědí tlapy opéct a z kůže si vyrobit vysoce kvalitní oblečení na zimu.


Kapři jsou sladkovodní ryby dobře známé i v našich končinách. Žijí v hlubokých stojatých vodách a při rozříznutí podél páteře získáme 2 filety. Možná vás překvapí, že kapři nemají žaludek. V kombinaci s neustálým konzumováním potravy mohou dorůst do ohromných velikostí.


Makrely jako zástupci mořských živočichů se nejlépe chytají na pobřeží. Po vykostění a tepelné úpravě je filet z makrely šťavnatou lahůdkou. Tyto ryby se musí neustále pohybovat kvůli absenci plynového měchýře, tak ať vám neuteče.


Sardinky také obývají slané vody. Tyhle malé rybičky není třeba složitě kuchat, prostě je opečte na ohni a nechte si chutnat. Sardinky žijí ve velkých hejnech, kde plují těsně vedle sebe. Chytit pouze jednu samotnou sardinku je tak prakticky nemožné.


Lidé jako jediný zástupci zdejších tvorů používají nástroje. Jejich maso je sice křehké, podobné kuřecímu, ale jíst ho nedoporučujeme. Nekontrolované skřeky jako u Tourretova syndromu vám znemožní jakýkoliv další dobrý lov. Ovšem netradiční desingový kousek v podobě lidské hlavy se jen tak nevidí.


by Siuz s využitím dayz.gamepedia.com


427 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše