• Provaz

Medical Attention - únava

Aktualizováno: 26. říj 2020

Na server byl přidán mod Medical Attention, který přidává nové nebo navrací některé dříve ve hře přítomné nemoci a mechaniky.

Jednou takovou mechanikou je únava, což si teď shrneme.


Vaše postava se postupem času unavuje a musí si odpočinout. Pro přehled je k tomuto vyhrazen ukazatel pod ukazatelem únavy.

Vyčerpat tento ukazatel může trvat kolem 450 minut a znovu ho doplnit jen několik minut.

K zahájení odpočinku je potřeba si lehnout pomocí animace “šlofík/Lie down” (animaci vyberete v nabídce po stisknutí tečky). Při této animaci se ukazatel únavy doplňuje a zároveň se každých 15 sekund objeví hláška s procenty o jeho stavu. Čím déle ležíte, tím rychleji se ukazatel doplňuje. Při odpočinku se vaše obrazovka promění v černo-černou tmu - simulace zavřených očí.

Aby to ale nebylo příliš jednoduché, pouhé ulehnutí na zem k úplné odpočatosti nestačí.

Přes den bez ohně si lze ukazatel doplnit pouze do 50% + riziko nachlazení.

Za to u ohně za dne do 75%.

V noci u ohně si lze ukazatel doplnit úplně.

Co když to ale budete ignorovat, ptáte se? Zhruba při 18% začne vaše postava zívat a těžknout jí víčka. Pod 10% už začnete náhodně usínat (padat do bezvědomí). Odpadnout uprostřed rozhovoru, nebo dokonce nějaké vyhrocené situace asi není moc dobré, že?

• Injektor adrenalinu/epinefrinu vám sice stále bude po dobu jedné minuty doplňovat staminu, ale z ukazatele únavy vám ukousne zhruba 10%.

• Cola/Pipsi/Sprit vám dodají po vypití energii o +20%.

• Spaní v "medium" stanu, spacáku či na posteli (pouze vyrobené) vynahradí spaní u ohně.

...

To je k této mechanice zatím vše. V