• Youfee

Základní tipy po prvním připojení

Aktualizováno: 30. 4. 2021Neumřu hlady a co dostanu do začátku?

Na serveru je snížený počet plechovek s jídlem. Hráč se tak musí více zapojit do pěstování vlastní zeleniny, houbaření či lovu.


Na úplném začátku tě ale čeká dárek: Po každém prvním připojení každé tvé nové postavy na server tě čeká překvapení v podobě balíčku přežití. Každý z hráčů obdrží balíček s potravinovou dávkou včetně léků a sirek. Dále pláštěnku náhodné barvy, lahev, nůž či jinou malou sečnou zbraň.

To co každý obdrží náhodně může být nějaká z těchto věcí: kompas, mapa, hodinky, dalekohled, cigarety, čelovka včetně baterie, světlice, hrnec a trojnožka.


Prší, prší, jen se leje....

Pokud prší a nemáš nepromokavé oblečení, je lepší zůstat pod střechou, jinak ti hrozí podchlazení - dokud je ukazatel teploměru světle modrý, je to "jen" podchlazení, když se změní v tmavě modrou, začne ti ubíhat i ukazatel zdraví. Hned co pršet přestane >>> oblečení můžeš vyždímat, ohřát se u ohně a nebo si zaběhat a postupně tak uschnout. >>> Pokud nic z toho neděláš vysušíš se časem i automaticky.

Pozor! Pokud je tvé postavě zima, ubíhá ti automaticky i ikonka hladu.


Následující ošacení a batohy jsou nepromokavé. Velká část ovšem pouze z části nepromokavá. Závisí i na síle deště (mlha, přeháňka, slejvák).


Jak rozdělat oheň?

Na tuto otázku je jednoduchá odpověď, stále se najdou ale tací, co bádají a tak tu pro vás máme rovnou obrázky. Stačí už jen zapálit pomocí sirek, zapalovače či ručně vyrobeného škrtátka z kůry. Pomocí klacku si můžeš opéct maso, houby či zeleninu. Na trojnožku můžeš vložit hrnec a opéct tak více jídla najednou - nezapomeň do hrnce přilít vodu či vložit tuk, aby se ti jídlo nepřipálilo!

Po updatu funguje už i pec z kamenů, kam se dá dokonce vložit více hrnců.

https://dayz.gamepedia.com/Fireplace


Co když je dřevo vlhké a jak dlouho ohniště vydrží?

Ať už zmoklo nebo jsi ohniště uhasil vodou, zůstane bohužel vlhké a nedá se s tím nic dělat. Ohniště zahrabeš lopatou, ALE ohniště vystavené na tvrdém povrchu, nejde lopatou zahrabat! Pokud vám překáží, poproste admin team, někdo ho dorazí smazat, či vyčkejte na jeho zmizení.


Jak je to s municí?

Stejně jako u plechovek s jídlem je spawn nábojů o dost snížen - vyplatí se obchodovat. Nakažené je pro tebe lepší zneškodnit postupně tichou-sečnou zbraní. Pokud jdeš k nakaženému v podřepu nebo se plazíš a je k tobě nakažený zády, může se k němu přiblížit a zasadit ránu zezadu bez povšimnutí.


Zdravotní problémy a léčba?

Každá nemoc má svůj důvod a následně taky lék. Hezky rozepsané to najdete v našem dřívějším článku >>> ZDE <<<.


Co znamená druhý ukazatel (ikonka půl-měsíčku) pod staminou?

Jedná se o ukazatel únavy. Vysvětlení opět v článku >>> ZDE <<<Animace postavy

Animačky vyvoláš stiskem tečky na klávesnici. Potom už jen myší zvolíš danou animaci. Některé animace jsou předvolené na klávesách F1-F11. V nastavení hry si můžeš vše snadno přebindovat.


Úprava hlasitosti mluvení!!!

Tato funkce je velmi důležitá! Pokud se pohybuješ ve větší skupině lidí, použij při stisku mluvení (standardně Caps Lock) i stisknutí šipky (při standardním nastavení) na klávesnici. Šipkou nahoru upravuješ u tvého voice-chatu čárky. Jedna čárka je "šeptání" - slyší tě pouze blízký okruh lidí v okruhu asi 5m. Dvě čárky zasahují v tvém rádiusu dále, asi 20m. A tři čárky je "řvaní" a slyší tě skoro až na druhém konci vesnice (asi 50m).

Opravdu si na hlasitost dávej pozor, nechceme si přece rp rušit vzájemným překřikováním.


Place anything mod "vybrat umístění"

Pokud chceš udělat interakci s jakýmkoliv itemem a nejde ti to - ukazuje se ti jen "vybrat umístění", stlač tlačítko INSERT na své klávesnici. Klávesu si můžeš přenastavit.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


NO RP SMRT?

Pokud potvrdíš bug/lag, bude tvá postava oživena!


Admini si nonRP smrti hlídají, proto každou svou smrt opravdu hlaš! Pokud toto pravidlo budeš zneužívat, bude se smrt postavy počítat a budeš si muset napsat postavu novou!Článek/fotky: Blurryface, Provaz, Youfee, Maty

Modelky: Tulip, Wafle, Pišta

2 590 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše